PAREMMIN YHDESSÄ RY

KÄYNTIOSOITE

Matarankatu 4 (3. kerros), 40100 JYVÄSKYLÄ​

KÄYNTIAJAT

Tiistai, keskiviikko ja torstai kello 10-15

PUHELIN

050 467 2976

Y-tunnus 2312333-7
Tilinumero FI51 5290 0220 3341 79

Henkilökunta

Emmanuel Sibomana.

Emmanuel Sibomana

Toiminnanjohtaja
Jyväskylän Maahanmuuttajien Osaamiskeskus -hankkeen projektityöntekijä

050 467 2976
emmanuel.sibomana@paremminyhdessa.org

Vastuualueet

  • Maahanmuuttaneiden yksilöohjaus työelämäasioissa
  • Työnantajien neuvontapalvelut maahan muuttaneiden työelämäasioissa
  • Henkilöstöhallinto
  • Yhteistyökumppanit
  • Työharjoittelut, työkokeilu, oppilaitosyhteistyö
  • Koulutus ja konsultointi
Annika Guttormsen.

Annika Guttormsen

Jyväskylän Maahanmuuttajien Osaamiskeskus -hankkeen projektityöntekijä
Hallituksen sihteeri

050 551 3337
annika.guttormsen@paremminyhdessa.org

Vastuualueet

  • Maahanmuuttaneiden yksilöohjaus työelämäasioissa
  • Työnantajien neuvontapalvelut maahan muuttaneiden työelämäasioissa
Riitta Saastamoinen.

Riitta Saastamoinen

OSANA-hankkeen projektipäällikkö

050 439 8135
riitta.saastamoinen@paremminyhdessa.org

Vastuualueet

  • Maahanmuuttaneiden yksilöohjaus arjen asioissa
  • Koulutus ja konsultointi
Jutta Kritz,

Jutta Kritz

OSANA-hankkeen projektityöntekijä

050 411 7010
jutta.kritz@paremminyhdessa.org

Vastuualueet

  • Maahanmuuttaneiden yksilöohjaus arjen asioissa
  • Hankkeen vapaaehtoistoiminta
Kaisa Rautiainen.

Kaisa Rautiainen

Domino-hankkeen projektipäällikkö

050 544 0043
kaisa.rautiainen@paremminyhdessa.org

Vastuualueet

  • Nuorten aikuisten kaveritoiminta
  • Yhdistyksen vapaaehtoistoiminnan koordinointi

Funlayo Vesajoki

Domino-hankkeen projektityöntekijä

050 544 0079
funlayo.vesajoki@paremminyhdessa.org

Vastuualueet

  • Kummiperhetoiminta

Elina Janhunen

Koppi-hankkeen suunnittelija

050 562 3852
elina.janhunen@paremminyhdessa.org

Vastuualueet

  • Vertaisryhmien koordinointi
Piia Cordoba.

Piia Cordoba

Opitaan yhdessä oppimaan -hankkeen projektityöntekijä

050 513 1321
piia.cordoba@paremminyhdessa.org

Vastuualueet

  • Opitaan Yhdessä -läksytoiminta

Annamari Filpus 

Tiedottaja

050 544 0087
annamari.filpus@paremminyhdessa.org

Vastuualueet

  • Yhdistyksen viestintä

Yhteydenotto

Kysy yhdistyksestä ja sen toiminnasta, anna palautetta yms.
* pakollinen tieto