PAREMMIN YHDESSÄ RY

KÄYNTIOSOITE

Matarankatu 4 (3. kerros), 40100 JYVÄSKYLÄ​

PUHELIN

050 467 2976

Y-tunnus 2312333-7
Tilinumero FI51 5290 0220 3341 79

Henkilökunta

Sonya Sahradyan

Vt. toiminnanjohtaja                  info@paremminyhdessa.org

Kati Turtiainen

Hallituksen puheenjohtaja       info@paremminyhdessa.org

Kimmo Lind

Hallituksen sihteeri                     info@paremminyhdessä.org

Emmanuel Sibomana.

Emmanuel Sibomana

Jyväskylän Maahanmuuttajien Osaamiskeskus -hankkeen projektityöntekijä

050 467 2976
emmanuel.sibomana@paremminyhdessa.org

Katso Emmanuelin esittelyvideo

Vastuualueet

  • Maahan muuttaneiden kohdennettua yksilöllistä ohjausta työelämään
  • Työnantajien neuvontapalvelut maahanmuuttaneiden työelämäasioissa
  • Keski-Suomen kuntien ja kolmannen sektorin kanssa yhteistyö
  • Työelämän teemaryhmät sekä teemapäivät kehittäminen
  • Kotivanhempien Urastartti
  • Työnhaun vertaistoiminnan kehittäminen
Annika Guttormsen.

Annika Guttormsen

Jyväskylän Maahanmuuttajien Osaamiskeskus -hankkeen projektityöntekijä

050 551 3337
annika.guttormsen@paremminyhdessa.org

Katso Annikan esittelyvideo

Vastuualueet

  • Maahanmuuttaneiden kohdennettua yksilöllistä ohjausta työelämään
  • Työnantajien neuvontapalvelut maahanmuuttaneiden työelämäasioissa
  • Työelämän teemaryhmät sekä teemapäivät kehittäminen 
  • Kotivanhempien Urastartti
  • Työnhaun vertaistoiminnan kehittäminen 
Kaisa Rautiainen.

Kaisa Rautiainen

Domino-hankkeen projektipäällikkö

050 544 0043
kaisa.rautiainen@paremminyhdessa.org

Katso Kaisan esittelyvideo

Vastuualueet

  • Nuorten aikuisten kaveritoiminta
  • Yhdistyksen vapaaehtoistoiminnan koordinointi

Funlayo Vesajoki

Domino-hankkeen projektityöntekijä

050 544 0079
funlayo.vesajoki@paremminyhdessa.org

Katso Funlayon esittelyvideo

Vastuualueet

  • Kummiperhetoiminta
Jutta Kritz,

Jutta Kritz

Työtä etsimässä-hankkeen projektityöntekijä/uraohjaaja

050 411 7010
jutta.kritz@paremminyhdessa.org

Vastuualueet

  • Ryhmävalmennus
  • Yksilöohjaus
  • Hankehallintotehtävät
  • Viestintä/markkinointi

Annamari Filpus 

Tiedottaja

050 544 0087
annamari.filpus@paremminyhdessa.org

Katso Annamarin esittelyvideo

Vastuualueet

  • Yhdistyksen viestintä

Yhteydenotto

Kysy yhdistyksestä ja sen toiminnasta, anna palautetta yms.
* pakollinen tieto