PAREMMIN YHDESSÄ RY

KÄYNTIOSOITE

Matarankatu 4 (3. kerros), 40100 JYVÄSKYLÄ​

KÄYNTIAJAT

Tiistai, keskiviikko ja torstai kello 10-15

PUHELIN

050 467 2976

Y-tunnus 2312333-7
Tilinumero FI51 5290 0220 3341 79

Henkilökunta

Sonya Sahradyan                                    Kati Turtiainen 

Toiminnanjohtajan sijainen                              Hallituksen puheenjohtaja

Paremmin Yhdessä ry                           Paremmin Yhdessä ry

info@paremminyhdessa.org                                                  info@paremminyhdessa.org   

                                                                             Kimmo Lind 

                                                                                                            Hallituksen sihteeri 
                                                                                                            info@paremminyhdessa.org  
Emmanuel Sibomana.

Emmanuel Sibomana

Jyväskylän Maahanmuuttajien Osaamiskeskus -hankkeen projektityöntekijä

050 467 2976
emmanuel.sibomana@paremminyhdessa.org

Vastuualueet

  • Maahan muuttaneiden kohdennettua yksilöllistä ohjausta työelämään
  • Työnantajien neuvontapalvelut maahanmuuttaneiden työelämäasioissa
  • Keski-Suomen kuntien ja kolmannen sektorin kanssa yhteistyö
  • Työelämän teemaryhmät sekä teemapäivät kehittäminen 
  • Kotivanhempien Urastartti
  • Työnhaun vertaistoiminnan kehittäminen 
Annika Guttormsen.

Annika Guttormsen

Jyväskylän Maahanmuuttajien Osaamiskeskus -hankkeen projektityöntekijä

050 551 3337
annika.guttormsen@paremminyhdessa.org

Vastuualueet

  • Maahanmuuttaneiden kohdennettua yksilöllistä ohjausta työelämään
  • Työnantajien neuvontapalvelut maahanmuuttaneiden työelämäasioissa
  • Työelämän teemaryhmät sekä teemapäivät kehittäminen 
  • Kotivanhempien Urastartti
  • Työnhaun vertaistoiminnan kehittäminen 
Riitta Saastamoinen.

Riitta Saastamoinen

OSANA-hankkeen projektipäällikkö

050 439 8135
riitta.saastamoinen@paremminyhdessa.org

Riitan esittelyvideo

Vastuualueet

  • Maahanmuuttaneiden yksilöohjaus arjen asioissa
  • Koulutus ja konsultointi
Jutta Kritz,

Jutta Kritz

OSANA-hankkeen projektityöntekijä

050 411 7010
jutta.kritz@paremminyhdessa.org

Vastuualueet

  • Maahanmuuttaneiden yksilöohjaus arjen asioissa
  • Hankkeen vapaaehtoistoiminta
Kaisa Rautiainen.

Kaisa Rautiainen

Domino-hankkeen projektipäällikkö

050 544 0043
kaisa.rautiainen@paremminyhdessa.org

Vastuualueet

  • Nuorten aikuisten kaveritoiminta
  • Yhdistyksen vapaaehtoistoiminnan koordinointi

Funlayo Vesajoki

Domino-hankkeen projektityöntekijä

050 544 0079
funlayo.vesajoki@paremminyhdessa.org

Vastuualueet

  • Kummiperhetoiminta

Emilia Huitula

Opitaan yhdessä oppimaan -hankkeen projektityöntekijä

050 513 1321
emilia.huitula@paremminyhdessa.org

Vastuualueet

  • Opitaan Yhdessä -toiminta

Annamari Filpus 

Tiedottaja

050 544 0087
annamari.filpus@paremminyhdessa.org

Vastuualueet

  • Yhdistyksen viestintä

Yhteydenotto

Kysy yhdistyksestä ja sen toiminnasta, anna palautetta yms.
* pakollinen tieto